2005-08-01, 02:49
  #85
Medlem
volvo 240s avatar
Ord, när de drar in läppstiften i bilder så spolar jag bara förbi.
Så länge han inte börjar med bajs och sånt så kan jag se på det.

Här kommer min favoritscen med Max.
Och att Sativa Rose är så fruktansvärt vacker gör inte det hela sämre
http://www.megaupload.com/?d=38KVB6SJ
Citera
2005-08-01, 02:57
  #86
Medlem
Såg just delar av Planet Max 16, där gick det lite över min gräns då tjejerna stoppade händerna i mun och spydde på varandra...

Jag kommer ihåg för en herrans massa år, då man fick se det första japanska klippet med tjejer som spydde på varandra och man tyckte att det var vansinigt... Det får det faktiskt att vända sig i magen på mig - men likförbannat så kittlar det samtidigt lite i magen, sjukt egentligen!
Citera
2005-08-01, 09:09
  #87
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Darwin
Laddade hem några klipp med den inkontinenta pedofilen Max hardcore häromdagen, och fy fan vilket svin han är! I ena klippet exploaterade han på sitt vanliga sätt (kräk-deepthroat och piss) en uppenbarligen anorektisk flickstackare. Och i det andra fick en uppenbarligen förståndshandikappad tjej samma behandling.

Han är en inkontinent, småkukad, pedofilistisk gubbjävel! Han borde kastreras med vitlökspress som huvudatraktion under OS invigningen i sommar, för att sedan bli rövknullad till döds av Ukrainska damlandslaget i kulstötning, med påspänningsdildos, under avslutningscermonin!

he he kul att vi alla inte har samma smak. själv så älskar jag hans filmer.
Citera
2005-08-01, 19:10
  #88
Medlem
Tänkte komma med ett inlägg i debatten, där PornKing tydligt tagit en försvarande ställning för Max Hardcore.

Själv är jag mer kluven. Porr är ingen duvungebransch, men i USA är pressen hård att följa lagar och regler. Inte minst när det gäller minderåriga. De pålästa vet vad som hände i samband med Traci Lords-skandalen och lite senare med Alexandria Quinn. Det är döden för en producent om han är ansvarig, och det spelas in film med minderåriga.

Alla som är över 18 år, har sedan alltid ett val. Antingen spelar man in porrfilm eller så gör man det inte. Har aldrig hört talas om att någon fått spela in film under direkt pistolhot.

Till PornKings fösvar, kan sägas att folk har gjort sjukare saker än spelat in porrfilmer för att inbringa snabba slantar.

Däremot kan man diskutera Hardcores stil. Skitsamma att han tjänar sina pengar. Han sätt att behandla kvinnor är inte rolig att se på längre. Han har i flera av sina filmer passerat gränsen enligt min mening.
Samtidigt är rekryteringen av vissa porraktriser också i allra högsta grad diskutabla. Kanske inte i en debatt vad som är legalt eller inte, utan huruvida det är moraliskt riktig eller inte.

Porr handlar - som allt annat - om att var och en ska dra in så mycket pengar som möjligt. Eftersom du bjuder ut dig och din integritet på ett så ocensurerat sätt, är det självklart känsligare än många andra branscher. En porrfilm, har i princip förstört alla framtida möjligheter att synas i några större offentliga sammanhang. Med vissa undantag förstås. Men glöm den offentliga sektorn och alla jobb, där du på något sätt ska vara ett bärande ansikte utåt för ett företag.

Att locka in unga osäkra tjejer i branschen tangerar i flera fall en skarp gräns för vad som är godtagbart moraliskt.

Själv är jag nyfiken på hur herr Hardcore bär sig åt. För han kliver nog inte fram till första bästa tonåringer med ett par tusendollarsedlar och frågar:
- Vill du filma lite spysex med mig. Jag ska knulla och kalla dig hora ett par timmar och du ska spy, verka underlägsen och ändå förmedla en glädje i det här.

I don´t think so.

Ett fåtal som gör filmerna med Max tycker säkert om behandlingen, men spekulativt tror jag att naiva människor tackat ja och pressade till den behandling Max utför på film.

Vissa filmer håller bra klass. Vissa är ett lågvattenmärke. Det är inte korrekt att tjäna pengar under vilka premisser som helst, enligt min mening.

Max har passerat gränsen i flera fall och hans image har ingen respekt för.

Han sköter sig legalt, men moraliskt borde han tänka till lite. Men det är inte lätt för ett alfabetsbarn som Hardcore.
Citera
2005-08-01, 19:22
  #89
Medlem
Gammal Hårdrockares avatar
Visst är ett sådant jävla äckel som Max Hardcore sjuk i huvudet men de som är ännu sjukare än ändå de som betalar, tittar och tänder på skiten!
Citera
2005-08-01, 19:26
  #90
Medlem
farbror einars avatar
Säg vad man vill om Max Hardcore, men så länge det finns efterfrågan så finns det tillgång så är det bara.
Citera
2005-08-01, 19:42
  #91
Medlem
volvo 240s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gammal Hårdrockare
Visst är ett sådant jävla äckel som Max Hardcore sjuk i huvudet men de som är ännu sjukare än ändå de som betalar, tittar och tänder på skiten!
Så du anser att Tiera är sjuk, att jag är sjuk. att flertalet andra flashbackare är sjuka.

Tjejerna är ju med på det. Finns många tjejer och killar som gillar riktigt hårda tag.
Citera
2005-08-01, 21:05
  #92
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Don diamond
moraliskt borde han tänka till lite.
hehe... Undrar vad moraliskt riktig porr skulle vara, då porr per definition mer eller mindre är just omoralisk!
Citera
2005-08-01, 22:14
  #93
Medlem
Milkfed 2s avatar
gillar inte Max Hardcore-filmer men det är endast för jag stör mig på att han är så jävla ful när han sitter där i sin fula gula skinnsoffa med en fånig cowboyhatt, rödrosa i hyn o lönnfet...

tjejerna är jäkligt skabbiga också för den delen..
Citera
2005-08-01, 22:15
  #94
Medlem
RedXs avatar
Man behöver inte se hans filmer om man inte vill - man behöver inte medverka i hans filmer om man inte vill.

Själv tänker jag aldrig mer se hans filmer då jag finner dem skitäckliga
Citera
2005-08-02, 06:39
  #95
Medlem
Dr.Jekylls avatar
Ni som nästan skiter ner er av ilska för någon dylikt för tagga ner lite.
Max gör filmer där han förnedrar brudar, vilket inte är snyggt. Men sätt tjejerna i relevans, här har vi några gold-diggers som försöker tjäna snabba stål. Max säger till dem vad de ska göra, kletar lite och de får sina cash.

Om man då sätter in t.ex bananbranchen här, där människor i fattiga länder springer omkring bland växtgifter hela dagarna för vi ska få våra bananer billigt, eller kaffebranchen där man gör likadant, och dessutom förstör regnskog. Då kan man ju fundera på vad det egentligen är som är värst att stödja? Man kan ju dessutom fråga sig om inte också Max är ett offer i porrbranchen, eller?

Jag tror inte att rullar som dessa ökar intresset för denna typ av sex så mycket, mer än att många känner att "det blir okej att fråga", man kanske hittar någon som har samma tankar som man själv är i. Det kan också fylla ett visst behov för många, som tänder på lite mer extrema saker. Så länge han håller sig på rätt sida lagen, med åldrar och så, ser jag inget fel i det han gör. Jag tycker själv inte Max Hardcore är porrig för 5-öre, men det är en annan sak. Däremot måste jag få ta han lite i försvar, då han bara gör sitt jobb som alla andra.
Citera
2005-08-02, 06:41
  #96
Medlem
Dr.Jekylls avatar
Ni som nästan skiter ner er av ilska för någon dylikt för tagga ner lite.
Max gör filmer där han förnedrar brudar, vilket inte är snyggt. Men sätt tjejerna i relevans, här har vi några gold-diggers som försöker tjäna snabba stål. Max säger till dem vad de ska göra, kletar lite och de får sina cash.

Om man då sätter in t.ex bananbranchen här, där människor i fattiga länder springer omkring bland växtgifter hela dagarna för vi ska få våra bananer billigt, eller kaffebranchen där man gör likadant, och dessutom förstör regnskog. Då kan man ju fundera på vad det egentligen är som är värst att stödja? Man kan ju dessutom fråga sig om inte också Max är ett offer i porrbranchen, eller?

Jag tror inte att rullar som dessa ökar intresset för denna typ av sex så mycket, mer än att många känner att "det blir okej att fråga", man kanske hittar någon som har samma tankar som man själv är i. Iallafall ökar det nog inte antalet våldtäkter och dylik, det kan nog t.om ha en motverkande effekt då många kan fylla sina behov med film istället. Så länge han håller sig på rätt sida lagen, med åldrar och så, ser jag inget fel i det han gör. Jag tycker själv inte Max Hardcore är porrig för 5-öre, men det är en annan sak. Däremot måste jag få ta han lite i försvar, då han bara gör sitt jobb som alla andra.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in