Citat:
Ursprungligen postat av eradico
Tjena!
Min microsoft messenger p min powerbook visar typ bara 1 av 10 visningsbilder och ingen annan kan se min heller. Vad kan jag gra t det? Har redan varit inne i instllningar och stllt in p visa min bild. Blir knpp p det hr och nej, jag tnker inte byta till adium.
Det r likadan med min. Jag har antagit att bara r en bugg och inte brytt mig speciellt mycket mer. Det r ju trotsallt Pyttemjuk som programmerat ett program till OS X = ngot de bryr sig mindre om ifall det fungerar srskilt bra eller inte.
r du intresserad av att se andras visningsbilder s fr du vl (trots vad du skrev) kra Adium eller aMSN (jag har inte testat ngot av dem, men visningsbilder borde vl funka bttre dr). Sjlv bryr jag mig inte speciellt mycket om den funktionen, jag vill endast kunna kommunicera och det duger Microsoft Messenger gott till.