2014-04-02, 19:17
  #577
Medlem
Kiltmannens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BlueStar
Fredrik Eklund, son till SEB:s fd chefsekonom Klas Eklund, har spelat in bögporr innan han påbörjade sin karriär som fastighetsmäklare (tråden om honom finns här, intervju i SvD här).

Lite sen på den pucken, men vilket jävla citat:

Citat:
Först när du är älskad av hela världen kan du älska någon annan.



Passande karriärsval då....
Citera
2014-04-03, 11:23
  #578
Medlem
Black.Lipss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Lite otippat kanske, men Jackie Chan har varit med i en porrfilm (åtminstone påstås den vara det), dock gör han numera allt för att tysta ned detta. Ironiskt nog så är detta den enda film han gjort som inte innehåller några slagsmålsscener. Det är också Jackie Chans enda "nakenscen" någonsin i hans karriär.

1975 medverkade han nämligen i "All in the Family" och i denna film medverkade även Sammo Hung, så han kan också läggas till på listan.

Fast det är en komedi och ingen porrfilm. Försöker du ens kolla upp så det du postar stämmer för du har gjort flera tvivelaktiga inlägg i den här tråden.
Citera
2014-04-03, 12:57
  #579
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Black.Lips
Fast det är en komedi och ingen porrfilm. Försöker du ens kolla upp så det du postar stämmer för du har gjort flera tvivelaktiga inlägg i den här tråden.
Fast som jag sa så så "påstods det" vara en porrfilm. Jag la till den brasklappen för att filmen ifråga var för mig helt okänd, och jag återberättade vad som sades i en dokumentär jag såg på Youtube där det nämdes att vissa skådisar börjat sin bana i porrfilmer. Detsamma har förvisso sags om Sylvester Stallone och hans "Italian Stallion", men den filmen har jag faktiskt sett (skäms jag för att erkänna )och kan med gott samvete säga bestrida uppgiften om att den skulle vara pornografisk. Det är bara en löjlig film med en del naket (dock inget på Stalllone mer än hans överkropp). Det är möjligt att det är samma visa med Jackie Chan filmen (har du sett den förresten och kan säga att det inte är en pornografisk film?)


Filip och Fredrik påstod i inledningen av sitt "High Chaparall" avsnitt där de gör porrfilmen Rhapsody in Cock att Frankrikes svar på James Dean, ikonen och skådesspelaren Alain Delon gjort en porrfilm med sin hustru på 50-talet och att detta var en av de första förekommsterna av "kändisporr". Dock kan jag själv inte hitta några klipp eller uppgifter på denna påstodda film utöver Filip och Fredriks påstående, men de är å andra sidan journalister och kanske vet mer än vad vi andra vet. Jag nämner således Delon i denna tråd med visst förbehåll. Däremot kan vi med detta bekräfta att Filip och Fredrik "gjort" porr i bokstavlig mening på så sätt att de var med och satte samman Rhapsody in Cock. Manusförfattarna till "Vänner", Adam Chase och Bryan Boyle, skrev manus till den så de kan också tas upp i denna tråd.

http://www.aftonbladet.se/nojesblade...cle10409983.ab

http://www.imdb.com/title/tt0601052/reference

http://thetvdb.com/?tab=episode&seri...d=333868&lid=7
Citera
2014-04-21, 01:35
  #580
Medlem
Bobby Beausoleil och Catherine "Gypsy" Share som ingick i Charles Mansons mordiska gäng, spelade in porrfilmen The Ramrodder/Savage Passion.
Citera
2014-04-21, 16:41
  #581
Medlem
Slottsherres avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Bobby Beausoleil och Catherine "Gypsy" Share som ingick i Charles Mansons mordiska gäng, spelade in porrfilmen The Ramrodder/Savage Passion.

Det är väl bara naket i den rullen - knappast porr?

http://www.imdb.com/title/tt0127207/?ref_=fn_al_tt_1
__________________
Senast redigerad av Slottsherre 2014-04-21 kl. 17:02.
Citera
2014-04-21, 19:45
  #582
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Slottsherre
Det är väl bara naket i den rullen - knappast porr?

http://www.imdb.com/title/tt0127207/?ref_=fn_al_tt_1
Det ska vara en klippt porrfilm. Kom ihåg att detta var på 60-talet när allt sådant var "underground". Kan Sylvester Stallones "Party at Kitty & Stud's" klassas som porr så är det ingen tvekan i detta fall.

Kan passa på att lägga till Janet Banzet som även hon var med i Stallone rullen. Hon var med i "Breakfast at Tiffany's" men hon gjorde även pornografiska filmer med ökända porr/sexegisörerna Joseph Sarno och Michael Findley.
__________________
Senast redigerad av scrollock 2014-04-21 kl. 19:50.
Citera
2014-04-23, 07:02
  #583
Medlem
StorJohns avatar
http://www.gossipcop.com/love-and-hi...t-nikko-smith/

Vet inte vilka om är men tydligen det mest populära ever!?
Citera
2014-05-14, 18:35
  #584
Medlem
Framlidne Bladerunner skådisen Brion James tydligen? Här tillsammans med porraktrisen Kaitlyn Ashley i en film betitlad Indecent Behavior 3.

http://www.pixroute.com/n401awbftimy...rlist.jpg.html
Citera
2014-06-24, 00:51
  #585
Medlem
George Eastman har medverkat i minst två porrfilmer: Erotic Nights of the Living Dead (1980) och Porno Holocaust (1981).
Citera
2014-07-01, 00:05
  #586
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Caine.Atrebatum
Mig veterligen hade öronbitaren, Mike Tyson, planer på att erövra porrfilmindustrin.



Däremot verkar det som om han ångrade sig, hastigt och tätt inpå sin debut.
För inte har han spelat in någon rulle än så länge, än mindre med Jenna Jameson?

http://www.doghouseboxing.com/Chee/Chee0803a05.htm

Kommer ihåg när jag först läste detta i Aftonhoran eller annan skvallerblaska. Verkar inte som drömmen blev till verklighet. Det var ju som sagt ett antal år sen han kom in på porrspåret.
Fast Mike Tyson var ju förvisso med i Max Hardcore-porrfilmen Planet Max 19 (2004)
Citera
2014-07-01, 00:51
  #587
Medlem
Dreamstates avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Fast Mike Tyson var ju förvisso med i Max Hardcore-porrfilmen Planet Max 19 (2004)

Hittar absolut ingenting om det där på google, och inga sidor med castlist visar MT eller någon annan man än Max själv, så tror inte mycket på det.
Citera
2014-07-01, 01:56
  #588
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Dreamstate
Hittar absolut ingenting om det där på google, och inga sidor med castlist visar MT eller någon annan man än Max själv, så tror inte mycket på det.
Jaså? Då kan du inte ha googlat speciellt noga, eller så stavade du fel ppå T-Y-S-O-N.

Hursomhelst, här är filmen i fråga:

http://videotramp.com/wp-content/upl...etmax19-10.jpg

http://videotramp.com/wp-content/upl...netmax19-9.jpg

http://www.iafd.com/title.rme/title=...net-max-19.htm
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in