Citat:
Ursprungligen postat av
Mannerheimbrant
Jepp, jag gör precis som dig och hittills har det funkat fint under ganska lång tid. Lättare och lättare att hitta var man har fördelar vartefter tiden lider. Använder också oddsportal en del och även andra liknande sidor. Har inte haft problem med några sidor personligen och ingen har begränsat mig ännu men jag räknar med att det kommer så småningom. Har nog övervägt att prova med lite mindre insatser på marathonbet men jag har stött på så många dåliga recensioner. Utbetalningarna verkar dock inte vara största problemet utan att man blir begränsad till småslantar nästan direkt. Vet inte om det är värt besväret... Har även funderat på att lägga upp en tipstjänst då min avkastning på mina bästa bets är väldigt hög och stabil under lång tid. Skulle kunna dra in lite extra på det, stör ju inte mig efter att jag redan satt mina spel.
Jag blev begränsad till några kronor på Betway, Marathonbet har jag dock aldrig haft några problem med, i värsta fall är det bara att ta ut pengarna.
Låter intressant, jag hade varit sugen på att kika på ditt resonemang, evetuellt rygga. Det är bra att föra statistik över bets och olika faktorer som påverkat dig att resonera kring satsningen. Just nu spelar jag nästan bara Casino, från början för skojs skull, men har sprunigt genom eld och vatten så har lyckats dra in en bra slant på det också.