Citat:
Ursprungligen postat av aremak
Inga problem att vänligt fråga om fler tjejer jobbar. Då får man träffa dem. Det är Köpenhamns problem, förtutom sidogatorna runt centralstation ligger ställena långt ifrån varandra, så det är inte bara att gå till nästa ställe om man inte gillar tjejerna.
Gillar man inte tjejen /tjejerna är det bara att vänligt tacka för sig och gå eller säga man kommer tillbaks senare, det är inte första gången det händer....
Det är helt rätt, ska man besöka klinikerna i Köpenhamn så är det för det mesta rejäl planering och research som gäller. fast jag gillar den biten, ska jag erkänna.
Någon gång har jag haft en plan B ifall det första stället inte fallit mig i smaken eller om tjejen som skulle jobba den dagen/kvällen av någon anledning inte är där.. och därför planerat in ett annat ställe, resväg dit etc.
kräver som sagt en del jobb.
Jag hör ändå inte till dem som går till sådana ställen på måfå elelr impuls - varje sådant besök jag gör är välplanerat in i minsta detalj, och det gör också att risken att bli besviken blir avsevärt mycket mindre.
Vad gäller thaiställen så har det aldrig varit min bag. Har man som jag i lång tid varit frekvent besökare på Hedomax forum så har man lärt sig att de flesta thaiställena är mediokra, om inte rentav skumma och chansen att få en bli "behandlad" av en thaikvinna som der ut somde i annoserna elelr som är under 40 är minimal eller åtminstone att jämföra med rysk roulette.
har dessutom aldrig förstått poängen med thaiställen - "body-to-body"-massage och sedan svensk avslutning (happy ending) - om jag vill runka så gör jag det själv och njuter mer av det när jag själv gör det än när någon gör det åt mig. Finns det något mer meningslöst?
Vill jag ha massage går jag till en vanlig massageklinik - vill jag ha sex, går jag till en riktig sexklinik.
Tycker heller inte thaitjejer är speciellt snygga - de enda asiatiska kvinnor jag gillar utseendemässigt är japaner. Men smaken är ju olika.