Jag har ett problem. När jag skulle logga in på Facebook så skrev jag in mitt användarnamn som är mailadressen ju. Men jag skrev bara de 3 första bokstäverna för sedan kommer ju resten av namnet markerat. Men jag råkade skriva mitt lösenord i mitten av mitt användarnamn och logga in. Så nu när nån skriver början av mitt användarnamn så ser man även mitt lösenord.
Vet någon hur man tar bort det?
Har en macbok pro os x. Använder den nyaste version av safari.
Du måste ta bort de saker du sparat innan du inaktiverade sparandet, antar jag. Tryck på knappen bredvid och ta bort allt eller bara det du väljer.
Om du verkligen menar att det sparas, istället för att det fylls i, kan du ju prova att kryssa ur "andra formulär" också.
Eller rensa kakor under Säkerhetsfliken.
Ja man måste alltså trycka på Redigera-knappen efter texten Användarnamn och lösenord för att komma till själva listan. Jag trodde inte det skulle behöva förtydligas.