Har nyligen flyttat in i en ny lägenhet, och det finns inte riktigt något bra skafferi (finns skåp, men de behöver jag till annat).
I en tidigare lägenhet använde jag ett skåp i stil med detta
http://www.ikea.com/PIAimages/26565_PE112066_S4.jpg som skafferi, och det funkade bra, så att köpa ett sånt är ju helt klart ett alternativ.
Det finns dock ett väldigt passande hörn i köket där jag väldigt gärna skulle vilja ställa in ett litet hörnskåp för att använda som skafferi. Det är ett ganska litet hörn, så sidorna på skåpet som står mot väggen får vara max 50 cm långa var. I övrigt får skåpet gärna se ut ungefär som skåpet ovan (fast gärna med svart dörr), dvs en ganska enkel design på utsidan. Har dock inte lyckats hitta något sådant skåp, varken på IKEA eller någon annanstans.
Är det någon som har ett tips på var jag kan hitta ett passande skåp (i Stockholmstrakten)?