Jag har fått en galen idé! Jag funderar på att samla snusdosor för att sedan göra ett snyggt collage i en glasmonter på väggen. Det jag hade tänkt mig var att samla någon dosa av varje sort och markera dem med årtal och köpa nya när designen ändras för att på så sätt få så många unika dosor som möjligt. Jag pratar givetvis om att hänga upp tomma dosor.
Vad tycker ni om denna smått idiotiska idé? Har någon gjort något liknande? Om ja, hur fick ni tag i alla dosor?
Har nog 5000 dosos liggandes sen min ungdom. Har en lapp i varje dosa med datum etc. Rätt roligt att kolla genom ibland. Hade dom framme i ett skåp och då menar jag inte alla.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!