Citat:
Ursprungligen postat av TopSecret
Vadå gav bort stora delar av Slovakien? Där fanns en stor ungersk minoritet som gjorde revolt och började ansluta sig till ungern.
Läs om inlägget och Nürnberglagarna. Nästan hela Polen annekterades och även delar av Vitryssland och Ukraina.
Citat:
Ursprungligen postat av TopSecret
Hitler var i övrigt ganska förvirrad. Han avskydde engelsmän, dödade andra vita människor osv. Dessutom samarbetade han med araber,muslimer och albaner.
Skitsnack, Adolf Hitler beundrade hela Storbritannien och såg upp till det brittiska Imperiet. Fransmän respekterade han och likaså italienare då han särskilt uppskattade renässanskonsten och att man grundat den klassiska musiken. Rom var en av han favorit städer han försökte efterlikna i sitt ”Germania” med sina stora kupoler. Beträffande Mellanöstern så var de enligt honom lydiga knähundar i ett framtida kolonialimperium.
Citat:
Ursprungligen postat av TopSecret
Enligt mig är italienare lika äckliga som araber. Brunögda äckliga människor.
Ja,ja,ja tagga ner dig lite nu.....