Citat:
Ursprungligen postat av Apologeten
Ännu en obegriplig text från AnnaPenelope, som tror att hon har ihop det med MS.
Finns det ingen som har relevant information längre? Är det bara fåntrattar som AnnaPenelope och Utredaren som är intresserade av rånet?
(Den som söker på deras inläggshistorik skall finna.)
Herre gud ..kommer från rätt pajas som tror kan Dominera tråden utan intelligens och piska.
1.
” som tror att hon har ihop det med MS.”
Beskriver vad vilken klen begåvning som finns bakom texten … kan det inte komma in lite kunniga skribenter?*gäsp*
Det handlar om allmänbildning Apologeten då kriminalitet finns mitt i samhället och är historia och folk med vett känner till att Milan S är en mycket hängiven familje-man.Sitter jag och limmar på Milan betyder det lika mycket knulla som att limma på kungen – begriper du , pajas?
Media antyder att det finns en koppling mellan rånet och Milan således tillhör Milan tråden – punkt slut!
2. Du har INTE bidragit med någon tes gällande rånarnas försening som exponerats ut i media. Det har trollats bort av
din oförmåga se det väsentliga i olika sammanhang, kan inte styra upp trådens diskussion till en högre nivå …Jag förstår att det är svårt klättra upp från botten till toppen utan piska och intelligens.
3. Du har inte bidragit med något uttalande gällande polisens meddelade beträffande deras konflikt som aldrig existerat hur det påverkat rånarna,varför?
Låt oss se vad har DU diskuterat istället?
4.Det jag skrev i tråden från start handlade om PENGAR tvätt!.
Begrep från början att pengarna skulle vara
borta …det handlar om timmar och rånet var planerat flera månader med en rigorös organisation/ledning.
Polisen går ut i media och berättar att dem tror att pengarna är borta kommer inte få fast alla inblandade.
Vad har du bidragit med fåntratt som går hand i hand med polisen utredning?
Tycker du att mina inlägg haft låg standard håll upp en spegel framför dig själv spegla ditt inre!
Tråden har haft sina brister och folk slutar skriva OCH läsa.
Det finns fortfarande olösta trådar som DU förbiser istället dikterar för andra vad dem skall tycka tänka och skriver och klagar på låg nivå utan gör något åt saken under flera veckor.
Vågar man ta risker tyder det på självförtroende då man bjuder på sig själv.Eller händelser omkring AE och uppdrag granskning.
Det är en
diskussion kring ett brott ingen rättegång eller tråd som du kan utnyttja för egen vinning skull!
Har man kunskap inom området anar man från början hur det ska sluta ...
håller med ftpw ...nu börjar det röra på sig , var väntat.
Du gräver inte >>total ointelligent har inte kollat killarna via pliktverket m.m – vet inte deras skolbetyg – klasskamrater ,vänner,AE flygtimmar , tillstånd för civilluftfart.Vad är han för snubbe på riktigt?
Finns ingen kopia på några handlingar i tråden inget kommer från dig som gör att man ska tycka att du bidrar MER än andra och du sitter tror att du kan smälla andra på fingrarna. Det berättar tydligt vilken pajas du är eftersom vi andra kan hämta info och avslöjar din oförmåga.
Berättar om och om igen för andra om deras brister och insatser men blundar för egna ,det tillför inget...snacka om varningsignal en riktig infektion att inte låta alla komma till tals i en diskussion!
Du är inte ens en halv ledare försök inte Dominera någon som du inte klarar av!För du hamnar i min favoritposition krypandes och på knä i lydnad, min tillfredsställelse - Förstått!
---------------
Hoppas fler skribenter kommer in i tråden och lyfter upp den igen så - ämnet kan leva vidare! Jag vet att "tänket" finns där...skulle vara ett jävligt roligt bollplank bättre än det här.