Citat:
Ursprungligen postat av
Valet-2026
Ja? Visa ditt underlag som du bygger din tes på? Eller är du bara en svamlande idiot?
I en demokrati utgår all offentlig makt från folket och riksdagen är folkets främsta företrädare.
https://www.riksdagen.se/sv/sa-fungerar-riksdagen/demokrati/sveriges-grundlagar-och-riksdagsordningen/
"Folket" (miljoner invandrare) har nu röstat in muslimska klansomalier i riksdagen och majoriteten till ett rött block som gärna ökar invandringen och inför
snabbspår till medborgarskap och rösträtt.
Det finns över en miljard invånare i Afrika söder om Sahara, varav de flests negrer som skulle få det mycket bättre ekonomiskt i sverige, precis på det sätt aktuella riksdags-Mohamed kom till Sverige.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa
Plus hundratals miljoner ytterligare muslimer i
MENA
Exakt vad är det mer du undrar över och vill ha källa på, är det att
22 miljoner eller ännu fler muslimer kan komma till Sverige, att praxis för invandring kan ändras av riksdagen, att praxis och tid för medborgarskap och rösträtt kan ändras av sveriges riksdag, att akuell Mohamed och övriga muslimer får inflytande i sveriges riksdag i dessa frågor?
Vänligen svara inte innan du läst samtliga 5 källor jag länkat till och som du efterfrågat. Tack på förhand.