Citat:
Ursprungligen postat av
Offervilja
Va? Det gör jag verkligen inte. Jag hatar analsex.
Gustav Kasselstrand hjälper genom att medverka i podden Guldtand till med att sprida skadlig och ondskefull pornografi.
Annars är Gustav hur underbar som helst.
Citat:
Ursprungligen postat av
skillnad
Låter som en paradox. Vilket fall, finns behovet att någon politiker vågar tala om dessa frågor till yngre generationen. Ditt bögliberala SD lär inte göra det..
Det jag skulle vilja se Gustav Kasselstrand säga till de tonårspojkar som gillar han är att de ska skaffa utbildning och FLICKVÄN och familj. Nidbilden av en ung nationalistisk man var ju iaf förr en hemmasittare som runkade sönder sitt rum (homofjanten Bard hade den stereotypen i någon podd för länge sedan).
Jag ser massa unga svenska män med negresser och allt möjligt främmande. Kunde inte Kassel uppmana dessa att välja en vit kvinna?
Angående porr så är det positivt att det numera finns ett maskulint porrmotstånd, dvs sådana som gjort dokumentären "Your brain on porn". När jag var en skitunge i slutet av 90-talet/början av 00-talet så tyckte vi porr var jättecoolt och maskulint eftersom det gav en känga åt feministpacken som i dagstidingarna skrev att porr var kvinnokränkande. Feministerna misslyckades så klart med att minska porrtittandet med deras idiotiska argument, men kloka män som varnar för porrmissbruk kan lyckas. Det samma gäller sociala medier och tiktok. Många säger att
en del* av förklaringen till katastrofal skolresultat är att dagens skolbarn förstört sina dopaminreceptorer med allt scrollande.
*Naturligtvis invandringen främst, men även Island har usla skolresultat, så det finns andra orsaker också.