Citat:
Ursprungligen postat av
ggknallin
Vet du vad jag menar? Att du är sjuk i huvudet. Du har INGEN JÄVLA ANING om hur det är att vara fosterbarn för hade du haft det så hade dina resonemang inte varit så här imbecilla.
Han har säkert överdrivit, förvanskat kontext osv men det kan inte ta bort att hans s k ”mamma” behandlade honom som skit.
Öppna dina jävla ögon ditt besatta as! Vågar du ha 2 tankar i huvudet samtidigt? Eller är det svårt att fatta att han kan ha ”ljugit” men ändå haft en fruktansvärd barndom?
Kolla på hans kollin till brorsor, ena narkoman och andra älskar partyladd, steroider och olagliga pengar. Vilken supermorsa, uppfostrat riktiga jävla rännstensungar, ALLA 3!
Sanningen ligger, någonstans mittemellan här.
Jocke har säkert kokat ihop och grovt överdrivit de värsta skräckhistorierna i sin bok för att sälja och bygga sitt varumärke.
Det är helt rätt att han granskas för det.
Men att sitta och låtsas som att mamman var oskyldig eller att allt var frid och fröjd är ju bara blindhet.
Han är en mytoman som skarvar, men han var fortfarande ett jävligt utsatt barn i en totalt raserad familj.
Tre syskon som alla slutar upp i grovt missbruk, kriminalitet och misär blir inte så av en slump.
Det är ett levande kvitto på att hemmiljön var helt krackelerad från början.