Citat:
Ursprungligen postat av
Berit85
Hej pojkar!
Hej Berit!
Rör dig med känsla. Även om du är hetero, försök se din egen skönhet - då blir du bättre på att se vad männen gillar. Dansa med inlevelse. Försök se symbolik i olika dansrörelser - sitta på knä kan tolkas som undergivet, att gå kraftfullt och maskulint kan anses dominant. Blanda inte dessa två på samma gång.
Vilka plagg som är sexiga är såklart samma för strippor som annars. Stilrena blanka svarta skor med så höga klackar som du nu klarar av att dansa i, eller gärna så höga stövlar som möjligt (helst skrevhöga). Något strumpeband annars som accentuerar lår. Eller stayups som är pikanta genom att ha extra stort nät eller något annat spännande. Alltså inte såna där mesiga underkläder som säljs till mainstream-tanter.
Strappy (trådiga) spännande plagg som visar mycket hud. Skippa gärna spets, det är omodernt. Och urtvättade underkläder som inte längre ser nya ut. Eller underkläder som är tant-bruna för att inte synas, urk!
Lär dig vilka vinklar av din kropp som är extra snygga. Är du thick kan du röra dig så att du visar lår och rumpa mer (men ska rövhålet synas så se till att det inte är brunt). Har du en fitnesskropp kan du försöka få bl a mage att bli fokus.
Allt som sticker ut är kul, inklusive din ide att ta emot pengar med munnen. Det dör du nog inte av. Svenska sedlar är inte lika bakterieladdade som låga valörer i Indien.
Visst kan du ha rekvisita, allt som sticker ut är kul. Men se till att den används till ett syfte så folk inte undrar "varför hade hon den där blomkrukan". Du kan ju t ex ha en piska eller något som ser ut som det, och sedan svinga den med energi. Eller ett koppel. Eller jucka mot någon större soffkudde eller liknande (men inte för länge åt gången så folk tröttnar). Fast var inte rädd att prova olika saker, att prova något udda men misslyckas är trots allt porrigare än att inte ha försökt alls.
Musik skapar stämning. Musiken bör ha energi men inte pocka på sin egen uppmärksamhet. Perfekta låttips:
Dj Makinetors megamixar (då slipper du byta låt så ofta)
Hyper Crush: Work Me
French Affair: Sexy
Daddy Yankee: La Gasolina Remix
The Safety Dance (Gabe Flaherty Remix)
Leila K: Electric
Säg till om du vill ha fler tips, jag är expert på strippmusik.