Citat:
Ursprungligen postat av
liapunov13
Tydligare kan inte vara: Tidös politik gynnar de 5.8 miljoner sysselsatta och de 2 miljoner pensionärer som har byggd Sverige.
Socialfallen, alkosossar, lata bidragberoende och andra parasiter gynnas inte av Tidö eftersom vänstern kan locka de med allt högre bidrag som kommer genom straffbeskattning av de som jobbar.
Jag skiter i din nya hemsnickrade reklam-slogan
Ditt inlägg var inte det minsta tydligt, utan du idiotförklarar många väljare från arbetarklassen.
Citat:
Ja, det är många lågbegåvad alkisar och kliniskt efterblivna där. Därför S får 40%. Klassiska alkosossar som vill leva med andras pengar.
Så vilka är dessa 40% av S-väljarna? "Kliniskt efterblivna parasiter"? Det var jävligt dumt att klassa nästan hälften av väljarna som just det. Tidö vinner inga nya väljare på det (även om det säkert finns motstånd mot miljardärsskatt)
(Det är just de som går till Örebropartiet om Tidö inte slutar klassa arbetarväljare som "efterblivna parasiter") Tycker du inte om att folk röstar på "Örebromarxisterna"? Nej, men sluta då att kalla en stor del av arbetarväljarna för "kliniskt efterblivna". Det vinner ni (Tidö) inget på liksom