Brannkonstablene på stasjonen i Mjøndalen brukte under elleve minutter før de fikk startet slukking.
På veien til brannstedet ble de forhindret av en eller flere biler som sto stanset eller parkert i gata.
Videoer Drammens Tidende har fått tilsendt, viser at Brannvesenet ankommer krysset Marsfeltet / Jupiterveien klokken 15:43.
Fra Marsfeltet og ned til brannstedet er Jupiterveien smal, og sjåføren av brannbilen tuter flere ganger for å kunne komme seg fram de siste 50–60 meterne.
Drammens Tidende har tirsdag ettermiddag forsøkt å komme i kontakt med eier av en bil som sto i gata få sekunder før brannvesenets ankomst.
Vedkommende som eier bilen er bosatt i en annen kommunedel, og har ikke besvart avisas henvendelser. Det er således uvisst hvorfor bilen hans sto parkert i Jupiterveien.
Kilde:
https://www.dt.no/brukte-7-minutter-og-12-sekunder-til-boligen-som-brant-ble-forhindret-pa-veien/s/5-57-2893449