Citat:
Ursprungligen postat av
Joels-bitar
Det verkar som fattig lappen till påsöga inte har några större tillgångar till miljoner
Tror som du, att han är mer eller mindre fattig. Men med det sagt vore det intressant att få veta mer om det här Influencio. Om han har lurat till sig stora, olagliga summor så är det definitivt något som måste uppmärksammas.
Jag har arbetat i 20 år inom juridik, men är inte jurist. Precis som att erfarna sjuksköterskor ibland kan veta mer än vissa nyutexaminerade läkare, vågar jag ändå säga att jag har god kunskap inom vissa juridiska områden.
En sak kan jag säga här: Vi kommer inte att komma någon vart utan bevis. Men om vi lyckas få fram dem blir det betydligt svårare att bortförklara det som skett.
Kan man bevisa ens hälften av det som påstås ha hänt under de senaste tio åren, då kan jag nästan dö lycklig. Amen.