Citat:
Ursprungligen postat av
triptyken
Hemskt jävla brott som alla våldtäkter självklart men en dubbel utsatthet att man valdes ut på grund av hur man ser ut och inte kan andra på.
Samma som hur kvinnor överlag måste vara dubbelt vaksamma, och konstant beredda att misstro män, mäns intentioner och handlingar pga såna här hemska saker så är ju problemet att när nåt som ditt utseende ses som en orsak till ilska så börjar man misstro allas beteenden. "Fick jag nej för att jag borde få nej, eller för hur jag ser ut?" osv
Har du som bög som nu verkar bytt kön och fått din första mensvärk, plötsligt avsky för våldtäkter, nu när det tillslut hände en muslimsk kvinna, ombytta roller... efter tex hundratusentals våldtäkter utförda av våldtäktsligor i GB (grooming gangs), där pakistanska män framförallt , groomat, drogat och våldtagit tusentals brittiska (dvs vita) tonårstjejer/barn.