Citat:
Ursprungligen postat av
b00b00
Vänsterextremisten Tobias Hübinette åtalas nu efter omfattande trakasserier, upprepade hot om självmord och egna erkännanden om minst 80 våldtäktsförsök mot sin sambo.
Bitter över sin egen barnlöshet följer därefter långa haranger om hur han enligt egen utsaga ständigt nekats samlag. Utbrottet avslutas med ett tydligt hot: Hübinette lovar att förstöra livet för de andra.
I den 21 sidor långa SMS-konversation som polisen säkrat lägger Hübinette själv skulden för sitt alkohol- och porrmissbruk på sambon och de andra papporna, samtidigt som han riktar hot om att ”förstöra livet” för dem.
Åtal har väckts för olaga hot och ofredande. Rättegången ska hållas den 27 maj i Stockholms tingsrätt.
https://www.assarchristian.se/p/tobias-hubinette-atalas-erkanner-valdtaktsforsok
Är det någon som har målnummer?
Ganska mycket märkliga saker i det här. Världen är ju märklig, så det kanske stämmer, men jag skulle inte bli alls överraskad om det är Christian som blivit trollad eller själv hittat på hela historien.
Kommer från ingenstans, enda källan är Christians hemsida och där finns inga faktiska källor heller. Hela historien är ju precis vad en random högerextrem skulle fantisera om har hänt.
Mer information bakom betalvägg..
Vi får väl se, men i dessa tider är det ju rimligt att kräva betydligt mer underlag innan man tar nåt för sanning.