Citat:
Ursprungligen postat av
Captinhero
punisher karaktären kommer åter i nya daredevil serien . men vem vet han kanske också får en ny säsong senare
Jag läste något löst skvaller om att han är med i Daredevil men inte i egen säsong. Jag spekulerar i att han var för bra och fick för mycket annat att göra.
Men det var bara skvaller så det kan vara helt fel.
Förstår för övrigt inte vad Marvel håller på med. Först gör dom tvåhundra jävla tv-serier och bygger universa.
Sen blir det helt tomt i två år bortsett från sådana teen-flicks som ms marvel och dylikt.
Av dom tvåhundra var det ju bara 3-4 som var något som helst att ha. Såsom Daredevil och PUnisher t ex. Men fortsätter man då inte på medans man har momentum? Nej man tar som sagt någon jävla paus helt utan anledning.
Nåja, jag tror dom sket på sig när The Boys kom men det var inte rätt idé.
Nu har dom väl lite inspelat och är lika skraja fortfarande så dom har väntat tre månader i onödan. När nu The Boys s04 äntligen släpps väntar dom förmodligen till september eller så. Om dom inte är stenkorkade och tycker sig ha väntat nog och släpper nu.
Man kunde ju ha tyckt att Marvel borde ha lite mer självförtroende. Men sen läser man vad dom släpper i serieform och inser att det är ett företag i fritt fall.
Jävligt synd för jag hade så höga förhoppningar när dom äntligen förstog vad dom hade och lyckades köpa tillbaks rättigheter.