Citat:
Ursprungligen postat av
ricardo22
Hela tidslinjen stämmer. Att han skickar lustiga grattishälsningar som han säkert gör till hundratals personer per år innan han fick nys om vad de sysslar med säger inget. Inte en enda hälsning är efter det att han ringde in och tipsade 2006. Man kan kan upptäcka mycket på en kväll( vilket är allt som krävs), tänk då vad som kan upptäckas under flera år innan han ringde till polisen mellan 2003 och 2006.
Trumps Grattishälsning till Epstein var inte en i raden av många gratulationer till folk. Den var väldigt specifik i sin utformning och innehåll som antydde att Trump kände till eller var delaktig i Epsteins trafficking-ring.
Sedan finns det 3 miljoner osläppta dokument, videos, foton som Trump/DOJ håller på.
Ovanpå det finns Epsteins dödsbo. Gud vet hur många tusentals dokument det handlar om. Dessa kommer inte Trump åt eller påverka att de inte släpps.
Den tredje instansen är New Yorks domstolar. Där finns hundratals civila stämningar inlämnade av utsatta kvinnor som detaljerat beskriver vem/vilka som utsatt dem och vad som hände. Dessa stämningar är låsta av domare och Grand Jury, och lämnas inte ut för närvarande. Om de öht släpps måste alla utsattas namn först maskeras.