Citat:
Ursprungligen postat av
ColonelBurton
Den muslimska kriminella klanen Turhan fick i mars 2025 tre av sina barn omhändertagna enligt LVU. Man brände därefter ner socialchefens hem, man anlitade även runt ett tiotal personer för att föra ett krig emot myndigheterna man ansåg ansvariga.
Vilken soppa.
Jag har med egna ögon sett hur socialtjänsten kan ta barn från föräldrar, helt tvärtemot vad som sägs i domstol. Således kan man konstatera att socialtjänsten och deras socialtanter står helt utanför rättssamhället. Och nu har vi en muslimsk klan som givetvis lever efter sine helt egna lagar, och som då också får ses som helt utanför rättssamhället. Och dessa har nu råkat i luven på varandra. Jösses. Vilket rövarsamhälle.
Min personliga åsikt är att våra politiker och rättssamhället måste ta till den stora släggan och slå ner på båda. Sånt här kaos kan vi inte ha.