Citat:
Ursprungligen postat av
Matadhamster
Med mansöverskott påverkas män och pojkar mer av varandra och uppträder sämre.
Kvinnoöverskott har byggt landet. Problemet är att män inte skulle vilja släppa alla de unkna ideer de tagit till sig genom åren men med fler män i relationer så skulle nog mycket åsikter ändras hos dem också.
De enda som skulle lida av kvinnoöverskott är de toxiska kvinnorna.
Jo du har rätt män påverkar varandra negativt ,det är därför att när man höjer andelen män så försämras Sverige statistiskt.
- Personer blir mer negativa, Var en utredning om att Sverige utmärkte sig negativt bland 18-24 ,det beror garanterat på att vi har så stort överskott av män i den åldern , männen lämnas till att utveckla sig själva och det fungerar dåligt. Kvinnorna och männen känner sig hopplösa och blir deprimerade ,eftersom det är så mycket dåligt beteende.
- Det blir fler kriminella eftersom ,män påverkar varandra negativt statistiskt sett ,vilket innebär att det inte gäller alla. Skulle man ha ett kvinnoöverskott skulle man inte få fler kriminella kvinnor. Kvinnor är bättre och mycket säkrare lösning att samhället vill ha in massor av män är helt sinnessjukt.
- Det blir inte så mycket relationer eftersom kvinnor får dåliga erfarenheter av män ,relationer bygger på att man ska vinna något speciellt känslomässigt ,man ska bli gladare ,männen lyckas inte kollektivt med det ,vissa män lyckas.
- Få barn blir till eftersom kvinnor vill inte föda så många barn om de inte upplever omgivningen trygg.
Jo män måste släppa negativa ideer om kvinnor :
- Att de är sämre. Snarare ha iden att hon är bra ,ju bättre han tycker sin fru är , ju bättre tycker han är själv.
- Att de ska serva mannen omotiverat ,att frun blir en mamma. Hon bör inte känna det är orättvist , det de gör är en gemensam ansträngning.
- Att kvinnor inte är värda vara glada ,han måste ta reda på vad som gör den kvinna han är i relation glad.
- Att han ska bestämma som någon slags naturlag ,de måste komma överens om hur man bestämmer saker ,båda måste vara någorlunda nöjda med besluten.
Kvinnor lider inte av kvinnoöverskott ,eftersom de behöver inte män på samma sätt.