Citat:
Ursprungligen postat av
Lloyd.Christmas
BF6 var en besvikelse. Hade hoppats att det skulle vara lika bra som femman men nix pix... Har de tappat greppet helt tro?
Jag har inte haft en dator på flera år och den sista datorn jag hade var inte tillräckligt bra för att spela dom nya spelen som släpptes, så jag har inte spelat Battlefield serien sen typ när det var andra världskriget och även bf2 har jag för mig.
Sen spelade jag mycket cod modern warfare och blackops 1 & två på konsol, så jag har liksom inget att jämföra med egentligen.
Men, jag tycker fan att bf6 är ett kul spel att kötta online!
Speciellt när man sitter med 1-2 polare i en squad och snickesnackar i discord.
Det var ett helvete i början, jag led och dog hela jävla tiden och var nära att sluta spela helt flera gånger!
Men typ den senaste månaden så har det svängt helt och jag har tycker att det är ett förbannat kul spel!
Jag har lärt mig mapsen och "flowet" i spelet, jag har hittat mina favoritvapen och nu jävlar trillar killsen in
Jag säger inte emot att bf6 är sämre än tidigare upplagor, men såå jävla überkast tycker jag inte att det är ändå! Ett helt okej fps med gott tempo och fett röj.