Citat:
Ursprungligen postat av
Merwinna
"kärleken till CP" - fattar du fortfarande inte? Det handlar inte om kärlek, utan om att S hade gett sig den på att landa en rik och berömd man. Hon deltog därför i sexakter (Gud vet hur perversa) på Epstein-ön, och som lön för det fick hon en introduktion till CP. Den svenska kontakten var Barbro.
...eftersom det är nästan omöjligt för undersåtar att få träffa kungligheter annars: de svarar inte på mail och brev (om det händer så är det en sekreterare som skickar ett förtryckt brev och ett signerat foto), och de är ständigt omgivna av livvakter. Och Sofia är DEFINITIVT INTE den sorten som sitter och läser om en kändis och tittar på videos och blir förälskad på avstånd, utan för henne var det en ren affärstransaktion att bli introducerad för en man på rätt nivå.
Nej, jag tror att du trollar... du "finns" inte.
Du sitter nu bara och fantiserar.
De träffades i Båstad, under en lunch med
gemensamma vänner. Och Sofia blev kär direkt. Hon har beskrivit det själv som att det var "som att komma hem".
De första åren som par fick Sofia utstå en
enorm hatstorm. Hade hon varit en golddigger, hade hon nog dragit sig ur förhållandet, vid det laget. Det var fråga om flera år.
Att hon är kär i sin stilige och charmiga make/far till sina fyra barn, råder det för min del inga tvivel om. Det glittrar i hennes ögon när hon tittar på honom.
Det som det däremot råder stora tvivel om, är om hon sålt sex. Finns
inga bevis för att så skulle vara fallet. Hon verkar mer ha varit ett slags kuttersmycke kring sexualförbrytaren Epstein och hans kumpaner.
Hon hade som sagt var inte sex i Paradise hotell. Kan mycket väl vara så att hon mer var en snygg tjej som fick gå runt där och vara vacker. Hos Epstein. Medans det fanns andra som for riktigt illa där. Blev våldtagna etc. Men dessa brott ska inte en fyrbarnsmor som med stor sannolikhet inte ens visste om brotten lastas för. Utan det är Epstein och hans kumpaner som ska lastas för sina brott.