Citat:
Ursprungligen postat av
halaltarzan
Att kalla en annan snubbe för luder tyder på avundsjuka.
Tar jag kanske fel på snubbe nu eller? Men var det inte du som var en rik glassarsnubbe, och såna har väl aldrig gökat under hundra topbrudar?
Håller med. Avundsjuka och slavmentalitet = man ska vara monogam enligt dessa slavar, fast monogami är mycket omanligt - och dessa trälmänniskor försöker kontrollera andra som inte lever monogamt som de själva (eftersom de inte är kapabla till något annat). Varför försöka kontrollera och förbjuda om man inte är avundsjuk?
En riktig man har alltid minst ett kvinnfolk vid sin sida. Att det hänt något med den västerländska mannen - som TS menar - är bara delvis sant. Kvinnor har alltid attraherats av ca 10% av männen, tidigare fanns det dock en religiös/social ordning som reglerade detsamma men den är nu borta - och det är bra, nu är vi som naturen avsett oss att vara.