Citat:
Ursprungligen postat av
Nejellerva
Du skrev om Linneas upprördhet och anledning till att hon skrek ”fuck Joakim Lundell”. Han har ju inget att göra med att kräftan blev häktad som en konsekvens av sina egna handlingar. Men enligt dig så var hon upprörd över att Lundell försett åklagaren med bevis på Kräftans egna handlingar?
Oerhört förvirrande. Hon borde snarare skrikit Fuck Christoffer Lundström 🤨
Jag glömde att du förväntar dig en hel uppsats vilket jag inte har tid att ge dig.
Att Linnea var upprörd pga av häktningen trodde jag var allmänt känt. Lägg då till att hon varit och är utsatt för ett drev som Jocke initierat.
Efter det så klämmer sig Jocke in i allt som rör hennes liv. Både där han inte hör hemma och även där det är befogat.
I ett upprört tillstånd så är det inte mer än naturligt att hon känner/upplever Fuck Joakim Lundell.
Eller hur?
Förstår du nu?
Btw - löjligt att Jocke uttalar sig om 25-åringars mognadsgrad i Expressen. Han själv runkade insmetad i avföring på sin blogg när han var 25.