Citat:
Ursprungligen postat av
RumpTrollet
Hur mycket har de tjänat på OF (eller vad sigten de använt sig av heter) där nakenbilderna kommer ifrån? Borde inte det gå att kolla upp?
Jag trodde absolut inte att de skulle vara så grova.. Förstår inte hur man vågar riskera något så privat. Jag trodde det mer handlade om att det var privat/exclusivt kontent på ett annat sätt..
Dom va inte så grova i början. Men pengarna började tryta och det blev desperat. Sen har det ju läckt ganska tidigt och alla kan ta del av materialet gratis. Vi kommer nog inte få reda på vad de dragit in eftersom de inte bokförts. Men i åtalet för 2025 räknar jag med att åklagaren visar lite siffror. Eftersom hon själv gått ut och sagt att de forts bedriva näringsverksamhet med bla TF. Tror dock inte det är mkt, det är liksom TF och inte OF.. hade de dragit in ngt väsentligt hade de inte behövt ha rea hela tiden eller sälja hälsningar för 149kr, eller ta hjälp av en "följare" för att försörja sig. Looser Brokies! Folk som gör pengar på OF brukar inte behöva desperata sido bussnies. Förstår fortf inte vf de valde TF? Är det för att OF tar 50% av det intjänade kanske? Har ingen aning om hur upplägget med fattiga TF ser ut och vad dom tar, anses väl som rätt oseriösa i sammanhanget.