Citat:
Ursprungligen postat av
Sobrilbil
Det är lätt att säga när man bor i Sverige och inte trakasseras av beväpnade, oorganiserade personer med mask som om och om igen skadar och skrämmer oskyldiga.
Och du tror att jag tycker synd om dessa nollor som ställer sig ivägen för rättvisa?
Personligen önskar jag att vi hade samma typ av kraftfulla och dedikerade tjänstemän även här.
De skadar och skrämmer inte oskyldiga, dom hämtar illegala invandrare, och bara för att vita kvinnor saknar logiskt tänkande så ställer de sig i mellan. Dessa människor är ett hot mot rikets säkerhet, och bör således behandlas på så sätt.
Vill du inte bli skadad följ dessa steg.
1. Ta dig inte in illegalt i landet.
2. Stå inte och försök förhindra tjänstemän att utföra sitt uppdrag att ta ut dessa illegala invandrare ur landet.
3. Använd din hjärna, säger tjänstemän åt dig att hoppa ur bilen, vänd inte bilen emot en agent och gasa.
När du följer dessa simpla steg så har du inget att vara orolig för, ICE är inte ute efter att skada och döda oskyldiga personer.
Jag kommer inte svara på något mer i denna tråd då den uppenbart är fylld av troll som enbart vill ha uppmärksamhet, ja det är juletid och många är ensamma kanske detta är eran enda mänskliga kontakt? synd om er isåfall. Hoppas er det bästa.