Citat:
Skillnaden är att ice lyder under lag och att dom skulle vara SA stormtrupper som endast lyder direkt under Trumpjugend är era kommunistiska våta drömmar.
Säg att jag är påväg hem o är jävligt full och måste fråga efter vägen. Jag går fram till 5 araber i adidasdress och frågar. I ett annat scenario går jag fram till 5 väktare/snutar och frågar. För dig är det ingen skillnad på främmande män som upprätthåller lagen och andra främmande män. Risken är lika stor att bli gruppvåldtagen o rånad.
Citat:
Det skulle vara bra, men hur skulle det vara att absolut inte slänga agenten som sköt i fängelse som ni vill, ge han psykologisk stöd och en stöttande klapp på axeln för han var med om att nästan bli överkörd ist?
-"Hur skulle det vara att aldrig skjuta 3 skott mot en soccer mom nånsin mitt i en väg oavsett orsak?
Citat:
-"Soccer Mom ska i detta läget kunna sitta i sin bil utan att bli skjuten".
Hon ska inte sitta i sin bil och använda den som väghinder när lagens upprätthållare gör sitt jobb. Sätt saker i sin rätta kontext horunge.
Citat:
-"Själv tar jag soccer mom som hade 0.5 sekunder på sig att ta ett beslut sida."
Hon hade hela dagen på sig att bestämma sig för att inte hindra ice i sitt myndighetsutövande. Hon valde att göra motsatsen hela dagen.
Hon valde även att ignorera agenten som sa henne att gå ut ur bilen 4 ggr väldigt tydligt. Det var mer än 0.5 sekunder hon hade på sig.
Citat:
Jag fascineras över de 5000 liknande analyserna i tråden som alltid och enbart analyserar vad soccer mom skulle gjort. Aldrig vad ICE skulle gjort. Att bara analysera den ena sidans fel visar att man har en bias. I det här fallet är inläggarna på 7 beväpnade mäns sida mot 1 trebarnsmamma i sin bil på sin hemgata. Det måste vara kvinnohat.
De efterblivna jävla kommunisthororna i tråden vägrar ta in allt som hände precis mellan hon lämnade ungen på dagis och det första skotten träffade rutan. Inget av det tar ni i åtanke. En vit rosa parks teleporterades helt plötsligt med sin bil mitt i vägen och ice bara råkade köra där på just den vägen just då. Hon har inget som helst ansvar för vad hon hade gjort innan hon blev skjuten nej inte alls.