Citat:
Ursprungligen postat av
Donner123
Jag påbörjade men lessnade när jag läste ditt inlägg där du påstod att ATG kunde hota med att kräva in pengarna för varje snurr man kört utan insats om man inte betalade tillbaka den felaktiga utbetalningen
Ungefär den kvalitén har det varit på alla dina inlägg där du inte snott någon annans.
Det var inget jag påstod, det var bara en tanke att de kanske skulle ställa ett sådant krav. Jag har aldrig någonsin i tråden sagt att jag vet.
Tråden har varit en diskussion om vad som kan hända, och jag har blivit kallad pappskalle jag vet inte hur många gånger, för att jag har trott att ATG skulle komma att dra det vidare.
Nu drog ATG det vidare. Jag har aldrig sagt att jag tror eller vet att ATG kommer att kräva in allt någon spelat för, jag har ställt frågan om de kanske kan göra det.
Det är precis som nu, jag funderar på om någon åklagare kanske kan ta upp några fall som bedrägeri, jag säger inte att jag tror eller att jag vet att det kommer att ske.