Citat:
Ursprungligen postat av
Greatis
Du pratar skit! Den unga kvinnan hade en intellektuell funktionsnedsättning och hade ingen aning om vad hon gett sig in i. Sen vet vi ju hur svårt det är för misshandlade kvinnor att komma ur sin svåra situation. Och i Ånge finns inte mycket hjälp att få. Soc är inte mycket för att anstränga sig. Och kvinnojourer med mera finns inte.
Ditt påstående styrker att du är en äcklig mansgris som inga kvinnor vill ha.
Vad hade hon för intellektuell funktionsnedsättning?
Du fattar väl själv att det snackas i staden. Alla kände till vad det var för snubbe och det gjorde hon garanterat också.
Det enda unika med det här fallet är att svinet hängde sig själv. Men i grund och botten är det samma jävla historia som upprepar sig om och om igen.
Kvinnor som springer efter våldsamma män, om och om igen, får fan skylla sig själva. Hans ex hann väl knappt komma ut sjukhuset innan en ny kvinna var efter honom. Stora röda flaggor överallt.
Det räcker med den här offersmentaliteten. Det är ingen som orkar lyssna på skiten längre.