Citat:
Ursprungligen postat av
ScheriffenIRoma
Rubbergirl hävdar att hen läst FUP:en men inte vill posta den eftersom hen inte vill outa någon i onödan, vilket är skitsnack. Hela protokollet har sekretessprövats och känsliga delar är, enligt uppgift, maskade.. jag springer nog förbi tingsrätten senare idag och ber om en utskrift.
FUP är maskad jättedåligt så det är inte svårt för en flashbackare att ta reda på hennes identitet & så blir BO & familjen oxå uthängda.
Ex: i FUP ser du första bokstaven i BO:s för- & efternamn + vittnen är listade i alfabetisk ordning.
Låt oss ponera att initialerna är BO. Vid avancerad sök på Ratsit skriver du B* i förnamn, O* i efternamn, välj ålder 17-18 år & kommun Gotland. Du får upp en enda träff.
Träffen visar sig vara riktig vid kontroll mot annat i FUP: vännen från gymnasiet i Sthlm där BO går, föräldern i krogbranschen, systern, mostern osv.
BO gjorde sin insta privat härom dagen & det var nog klokt.
Vill ngn hänga ut henne så go ahead för all del. Jag kommer definitivt inte göra det. Vare sig i tråden el. via mail jag fått pm om. Det är mitt sista ord om saken.
Vanligt att FUP:ar är maskade dåligt men detta är under all kritik.