Att en enskild användare tillåts under natten maniskt spamma denna tråd med hundratals tramsinlägg är symptomatisk för Chrippatråden.
Lögner, förtal och rena påhitt om Chrippa har drivit denna tråd om Chrippa sedan han blev ovän med fettot Anjo och den sjukt maniska och autitiska jockiiiboiii.
När de arton(18) anmälningar som Jocke anmält Chrippa för blivit nedlagda av polisen och alla de andra sjuka hittepåförtalen mot Chrippa (ex: "Chrippa är en knarkare", "Chrippa är en barnmisshandlare" och tillochmed "Chrippa är en barnknullare")- avslöjats som rent hittepå- försöker samma maniska dårar göra gällande att Chrippa riskerar åratal i fängelse för ett i sammanhanget mediokert ekobrott(jämfört med de riktigt stora skattesmitarna dvs), spårar Chrippahatarna ur totalt som vanligt.
Deras fantasier har emellertid ingen verklighetsförankring. Tråden är en sorglig ekokammare av personer som runkar till imaginära olyckor som de hoppas drabba Chrippa.
Det är tråkigt- eftersom Chrippa förtjänar kritik för det han de facto är ÅTALAD för på ett begåvat och sansat sätt.