Citat:
Ursprungligen postat av
MuckaKaos
Det motbevisar dock påstående om att hon är "stark". Det visar på raka motsatsen. Att hon har extremt dåligt självförtroende och är väldigt missnöjd över hur hon ser ut.
Det är förståeligt om hon har dåligt självförtroende med tanke på allt hon gått igenom senaste åren.
Vi har ju alla hört det rynkiga, överåldrade, orangea grottmongot vråla styggheter till henne konstant och trycka ner henne. Sedan de vidriga övergrepp hon gått igenom efter det.
Och att sen ha en labil, svartsjuk, bipolär 25-åring efter sig som trycker ner henne alla chanser hon får istället för att vara nöjd med sitt nya liv, gå vidare och hålla käften. Och som inte gillar hennes barn.
Så jo, man kan ha både dåligt självförtroende och vara stark samtidigt, om man fortfarande står upp i alla stormar och även står upp stark och trygg för sitt barn. Kallas tigermamma och har ingt med utseende att göra.
Och filter på sociala medier? Välkommen till 2025.