Citat:
Ursprungligen postat av
Blueintime
Vad folk blir kåta av är en enskild privatsak bara det är frivilligt och de inblandade är i lovlig ålder.
En majoritet välutbildade svenska kvinnor av idag ser det inte så. De vill ha förbud eftersom de ser heterosexuella mäns erotiska fantasier som övergrepp. Dessa kvinnor med avgörande makt i samhällsdebatten politiserar straighta mäns fantasier som misogyna och som "fascism".
Public service stöttar olika aktivistiska intresseorganisationer som kämpar för att demonisera heterosexuell erotisk konst i bild och få svenskarna att kräva ett förbud. Tryckfrihetslagen, får inte tillåta "kvinnohat", säger dessa röda riddare. Här ryms en kvinnojour som ROKS och allra vänstra fraktionen av statligt sponsrade tunga politiska spelaren RFSL . De som ser hetero-erotika som fientlig till HBTQXXL och som l'oumofob. Hur snurrigt som helst. Men detta är galet nog på allvar och förbud hägrar.
På sin hemsida berättar Sveriges Radio om hur "Elin" lyckades gräva fram nå't hemskt.
Källa, länk:
https://www.sverigesradio.se/artikel/elin-kopte-gard-hittade-porrgomma-i-nedgravt-kassaskap
Efter att svenskarna röstar fram (s)+(v)+(mp)+(c) till makten i september skulle det kunna läggas fram förslag om förbud. Ett möjligt år för införande av förbud skulle kunna bli år 2027.