Citat:
Ursprungligen postat av
TenBagger69
Jag vill att det skall vara en femkamp för herrar/damer.
Då skulle vi kunna se specialister inom t ex höjdhopp/ längdhopp satsa på femkamp..och vi får dueller.
Hur många visste vem Garland var i för detta VM? Hur många brydde sig om duellen mellan Garland/Skottheim ute i världen?
Dag 1: 110 m häck
Längdhopp
100 m
Dag 2: Höjdhopp
400 m
Bara ett förslag..
JoVaugn Harrison..2.36 m i höjd..8.47 m i längd..
Då får du skriva till WA och begära att det sätts in en ny gren på programmet så att du blir nöjd. Kämpa för det du VILL HA inte för att ta bort det du INTE VILL HA.
Tycker du det är rimligt att alla här ska läsa 25 sjukt gnälliga inlägg om att du vill ta bort kastgrenarna från mångkamp, komplett med resultatlistor från F16 klassen i nån distriktstävling i kula? Vem bryr sig?? Du behöver komma ner på jorden, inse att ingen bryr sig om vad du tycker. Hela världen kretsar inte runt dig. Så är verkligheten för de flesta av oss dessvärre, vi får inte bestämma vilka grenar som ska stå på VM programmet. Man får hitta något sätt att klara av livet ändå hur förnärmad du än känner dig av att sjukampare stöter 13 m i kula.