Citat:
Ursprungligen postat av
flapperhaha
Är du efterbliven eller? Ser man dina tidigare inlägg så är det nog ganska troligt.
Kanada kommer att böja sig direkt då de skulle gå under i ett handelskrig mot usa. Du förstår väl detta själv? Eller är ditt trumphat för stort?
Nu hatar jag inte Trump, brukar framförallt inte hata personer som jag aldrig träffat och som aldrig agerat negativt mot min egen person. Hatar inte offentliga personer som jag endast upplevt via media, som Trump hatar Taylor Swift.
Men du verkar sjukligt aggressiv när du inte längre kan försvara vad du tidigare skrivit och argumentera för din tes, hur korkad denna än var.
Men du kan kanske upplysa mig om vad mitt m, av dig, påstådda Trumphat, har med Kanadas motåtgärder mot Trumps tullar att göra. Jag må tillstå att jag besökt Ksnade vid ett par tillfällen, bland annat när jag var bosatt i USA, men jag har aldrig haft äran att träffa Trudeau eller någon annan idag verksam politiker, så mitt påstådda hat mot Trump kan inte ha påverkat Trudeau eller någon annan politiker i Kanada.