2025-02-28, 20:05
  #697
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Chewgum
Du är efterbliven om du tror Trump har någon form av "respekt" eller heder.

Det handlar inte om Trump. Det handlar om Amerika. Man kommer inte helt jävla knarkad i svettiga hobbyjakt kläder.
Han erkänner dessutom att fronten är klen 54:32 in i sändningen.
https://youtu.be/ZE7qCkYbCbg?t=3272
Citera
2025-02-28, 20:05
  #698
Avslutad
Efter 3 år av krig så förstår jag att Zelenski är trött men när Trump påpekar om hans kläder så är det inte lustigt att Zelenski blir upprörd?

Huvudsakligen är det oprofessionellt av Zelenski att spåra ur hur man än ser på det.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #699
Medlem
orrtupps avatar
Nu börjar även jag undra hur det står till med Trump 🤔
Citera
2025-02-28, 20:06
  #700
Medlem
Warmanes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lemoncraft
Han har inget jävla val, är det så svårt att förstå? Låt Putin ta över hela Ukraina först så kanske han förstår. Han har ingen chans om han fortsätter kriga.
Ukrainarnas val är att fortsätta försvara sitt land. Du och Putin kan gråta hur mycket ni vill över det, eller ge upp invasionen.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #701
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av awoke11
Vet inte om vi sett samma debatt, men Trump + Vance har rätt här, Zelensky beter sig väldigt respektlöst. Dags för Ukraina att kapitulera.

Helt rätt, du såg nog en som alla andra inte såg.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #702
Medlem
Dags för Europa att klippa av navelsträngen från USA nu och lära sig stå på egna ben. Var det bästa som kunde hända. Nu får Europa sluta böga sig och se till att växa upp en gång för alla och visa att de kan ta hand som själva.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #703
Medlem
HomoDeuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TUK
Vita huset uppger att Volodymyr Zelenskyj inte lämnade Vita huset självmant.

”Han sparkades ut”, uppger en talesperson, enligt Fox News

Va fan?

Administrationen är en skara mobbare och det där uttalande ligger helt i linje med deras nendertalarbeteende. T.o.m Putin är mer sofistikerad än så.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #704
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mr.Woods
Helvete vad Jan Hallenberg gråter över det här i P1, riktigt underhållande.
Ja ska världen bli en bättre plats är det dags att dessa gråter ut och inser att verkligheten har förkörsrätt.
Citera
2025-02-28, 20:06
  #705
Medlem
kajus333s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tok-Frans
Till skillnad från Zelensky så är Trump folkvald ända till januari 2028.


Redan till sommaren kommer Trump sita inspärrad i ett federalt fängelse, anklagad för landsförräderi.

Länge leve Zelensky!
Citera
2025-02-28, 20:07
  #706
Medlem
Zaedrewss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Coba
Men varför fortsätter du hitta på?

Du vet väl att det är rigorösa kontroller över pengarna som kommer från usa och eu?
Du vet väl att det mesta av usad bidrag har stannat i usa?

Det är den förra administrationen som bestämt att Ukraina ska ha stöd. Vafan skyller du och trump det på zelensky?
Trumps och mongoloiden vances beteende var helt oacceptabelt .

Ynkrygg!

Vadå hittar på? Har du varit gömd under en sten? Ukraina har sparkat typ hela sin militärledning för de var korrupta. Hela sin motsvarighet till vårt Pliktverket, för just det de var korrupta. Listan fortsätter.

Om komma med krav. Att alla våra miljarder vi ger kommer inte gå till någons privata kassabörs? Det är väl rimligt. Trump den första som ordar om det. Sverige tex bara ger och ger och ger lite till utan koll på vad pengar och saker man ger hamnar.
Citera
2025-02-28, 20:07
  #707
Medlem
Teus avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lemoncraft
Han har inget jävla val, är det så svårt att förstå? Låt Putin ta över hela Ukraina först så kanske han förstår. Han har ingen chans om han fortsätter kriga.
Ryssland gick in i konflikten som den näst starkaste krigsmakten på jorden och har alltså nu blivit förnedrade och har fastnat helt i Ukraina och du tror att det är Ukraina som håller på att förlora? Idiotjävel
Citera
2025-02-28, 20:07
  #708
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Tigerkakan
Jag har tidigare varit imponerad av JD, men den här presskonferensen avslöjade hans sanna jag – en dryg, självgod översittare! Vilken vedervärdig skitstövel, som inte bara trycker ner Z utan också sitter där och kräver hyllningar som om han vore någon jäkla kung.

Och så såg jag att han har schäferhundar – ja, men självklart! Passar ju perfekt för en maktfullkomlig besserwisser med diktatorskomplex. Allt som saknas nu är ett ridspö, så kan han verkligen leva ut sina storhetsvansinniga fantasier!
Härligt! Vance växer för var dag! Såg han först som bara ännu en motbjudande opportunistisk neocon, men nu är jag helt på med ridspön och schäfrar!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in