Citat:
Ursprungligen postat av
mickenyqvist123
Musk har access till en enorm mängd data nu och kan tex utnyttja detta då han har inblick i hemlig information gällande konkurrenterna till de privata företag han driver - han kan utnyttja denna info i syfte för utpressning och maktspel.
Musk och ett gäng finniga tonåringar (med noll erfarenhet och högst tveksam generell moral) har nu total kontroll över nästan alla amerikaners ekonomi och du hejar på. Fuck off själv, din enfaldiga cheerleader för techbro fascism.
Och, varför skulle jag bry mig?
Vad är det för erfarenhet du åberopar?
Jag ser det snarare som en styrka att han valde unga som inte ännu gått igenom systemet och själva blivit lila korrupta som härvan det är tänkt att de ska rensa.
Ät en kuk. Parasit. Get a fucking job, jag jobbar inte för att äckel som du ska få tycka på min nota. Deal with it, loser.