Citat:
Ursprungligen postat av
PremiumBalls
Och då såg du kanske att han inte gav ut den första på stort bolag någon månad innan Skansen?
Jodå. Jag skrev "bortsett från de sista". Läs lite istället för att tugga fradga innan du svarar.
Citat:
Ursprungligen postat av
PremiumBalls
Vet inte heller varför du brinner för att DR ska ha varit helt okänd för 9 miljoner svenskar tills han plötsligt fick vara med på Allsången?
"Brinner för"

Ok.
Jag tyckte väl mest att det behövdes lite mer jordad input angående den oerhörda katastrofen att han "förstört hela sin karriär". Inte så kul om killen själv läser här och bara ser en massa vojjande om sånt?
Han är en butikskassör och en kufisk men mycket kompetent hobby(kanske t.o.m. deltids)musiker som antingen på egen hand eller tubbad av andra försökte sig på solokarriär vilket gick som det gick och förhoppningsvis har det inte även förstört det han hade som funkade innan. Men vissa tecken tyder väl på det dessvärre.
Citat:
Ursprungligen postat av
PremiumBalls
Så är helt enkelt inte fallet och det bevisas av att han bl a var med i Jills veranda innan dess, Carina Bergfelts talkshow osv.
Jo men att SVT med jämna mellanrum bestämmer sig för att folket ska börja gilla en viss person har inte så mkt med verklig popularitet att göra. Kan vara svårt för folk som lever i en liten bubbla att greppa, jag vet. Gick ju minst sagt sådär dessutom, synd på honom tycker jag.
Jag hoppas att han drar sig tillbaka ett tag och försöker komma tillbaka till det han hade innan karusellen snurrade loss. Ingen katastrof eller skam i det.