Citat:
Ursprungligen postat av
Kustenklar
Okey. Tack för informationen!
Då slipper jag investera tid just här.
För nu är ju tydligen Chrippa gripen i Spanien. Och hans riddare kommer vara helt rabiata nu eftersom de knappt kunnat sova inatt när de förvarat pappa Chrippas semester i ett par dagar nu med att han inte alls är utomlands .
De kämpar på att förvara honom- medans han själv sviker alla genom sina handlingar, som går emot att ta ansvar som en mogen man, varje dag och hela tiden.
Alla ridderliga påhittade försvar som krossas gång på gång av ”sekten” , men egentligen är det i första hand av Chrippa själv. Men då krävs det att man har splitvision för att se det , förstås.
Men jag fattar att alla funkar olika, men riddarna är ändå precis som sin kejsare och måste älska att runka i motvind.
Du har inte sett mig försvara någon utflykt till Spanien. Det är utan tvekan jäkligt klantigt av honom.
Jag konstaterar att om att ditt resonemang om att barnet är hälften av varje och därmed far illa när den ena gör ner den andra inte enbart är giltigt för Chrippa - utan det beteendet ser du från båda håll.
Och givetvis har du fel i att inte släkt och andras uttalanden skulle påverka barnet - det gör det även om du väljer att inte låtsas om det.
Fundera på hur Julia med stöd av barnets farbror och övriga låtit barnet konfronterats med skit som de häver ur sig.
Julia hade ju t ex barnet i studion vid minst ett tillfälle när hon satt och hävde ur sig om barnets pappa.
Hur Julia betett sig vid olika tillfällen vet vi inte heller - eftersom Chrippa inte spelat in och slängt ut sånt på internet. Den skitkastningen står Julia för - med stöd av "järngänget".