Citat:
Ursprungligen postat av
Havhest
Jo, TH er ferdig etterforsket. Og det er ingen andre i familien som er siktet. Politiet etterforsker saken, det er ikke familien som blir etterforsket. Familien er ikke i avhør som mistenkt på noen måte. Politiet kan ikke avhøre noen som er hemmelig siktet heller. Selvfølgelig kan det være nødvendig for etterforskerne å stille spørsmål til familien ifm etterforskningen, da de er offerets pårørende og de som kjente AEH best.
Samme svar til deg som ovenfor.
Jeg tror nok ikke at lille du har noen inngående kjennskap til hvem som er mistenkt eller siktet i denne saken. Hvorfor skulle du vite hvem som er hemmelig mistenkt, når ikke engang den mistenkte vet dette?
Må også minne om at denne "sjekket ut av saken"-boblen som du lever i kan sprekke når som helst, så jeg tror ikke du skal gape så veldig høyt. Siktede/tiltale i Juel-Johannesen-saken ble frikjent og sjekket ut av saken. Lagmannsretten frikjente han, noe som er en sterkere renvaskning enn en 103-henleggelse fra påtalemyndighet.
Han fikk til og med 500.000 i erstatning.
Men så ble han siktet og tiltalt på nytt da, og fikk 13 års fengsel for drap.