Citat:
Ursprungligen postat av
DeletedUser
Fråga du dig vem det är som har en dålig attityd.
Snälla du, det är inte jag som gång på gång i tråden återkommer till ämnet om att andra människor måste mördas utan det är ni antinatalister som gör det. Ni kan diskutera någonting annat en kort stund men ni återkommer alltid till detta tema och sitter och fantiserar sinsemellan om hur ni ska mörda andra.
Antinatalism betyder bokstavligen att man är emot att skapa ett nytt liv(anti-födelseposition), men ni är bra mycket extremare än så. Det handlar inte bara om ett personligt val att inte skaffa egna barn för er utan det centrala i er ideologi är att människor måste mördas också.
Citat:
Ursprungligen postat av
Blocktober
Jävla femåringsmentalitet har han. Först säger han att jag är farlig för allmänheten, och när jag då skriver att jag aldrig skulle ge mig på någon (utom i nödvärn) såvida jag inte skulle komma åt massförstörelsevapen, så jag kunde döda människor på global skala, säger idioten att jag är en mes.
Vad yrar du om? Det finns mängder med sjuka människor som sitter hela dagarna och fokuserar på sina våldsfantasier och hur de vill döda andra men som inte har modet att agera på fantasierna. I de flesta fall kommer de aldrig agera på sina fantasier men i andra fall går fantasierna så långt att de faktiskt agerar på det och det är precis därför ni är att betrakta som en fara för omgivningen.