Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Tänker du dig att de olika europeiska regeringarna är feministiska och älskar Islam?
Hur ser sambandet till 4B ut?
Skulle man undersöka hur en vänster-feminist tänker så är det inte så enkelt som att tro att de tänker vi ska skapa en underbar värld. Det är mer som att de reagerar på det män gör. De är arga på män och tänker ut något som ska få dem att lida.
Likaså att importera Islam till Sverige är något liknande de vet att historiskt sett så är Islam mot väst. Det skulle kunna vara så att Islam skapades som en mot-reaktion mot väst imperialism under Romar-riket och därefter. Religionen är skapad för att vinna mot väst.
4B är ett exempel ,nu ska män straffas för att Trump vart vald. Det gör väst svagare och vi förlorar.
Regeringar älskar inte Islam ,men de tänker fel om Islam , de ser inte Islam som en motståndare mot väst och överskattar sin egen förmåga att hantera Islam. Islam är smartare och kommer vinna mot väst om inget görs.