Citat:
Ursprungligen postat av
Ballabulle
Hur du ser ut förändras över tid, oavsett vad. Men hur du väljer att definiera dig, vem och vad du strävar för att vara, aj! Elsa plockar en jääääävla massa minus i den genre! Hon befinner sig på en 14-åriga nivå. Sorgligt. Men kul för henne! Ranta sitt missnöje vidare och fortsätt dansa på TikTok. Det passar jättebra in på hur hon valt att framställa sig nu då hon fick chansen på tråkig! Grattis! Full pott att lyckas presentera sitt fullständiga jag.🍾
Det är ju rätt obegripligt att Adam hakar på fjortis-flamsandet.
Har han tappat det helt för att han är såld på någon attraktion han har till henne?
Det syns ju att Adam tycker att hon är snygg oavsett vad vi säger här.
Hon såg faktiskt lite fräschare ut i detta avsnitt än jag sett henne i något av de föregående avsnitten.
Smink?
Kanske ovanligt glåmigt och trött ansikte i de föregående avsnitten bara för att hon varit så blase? Dessutom så gick nog utseende ner sig då hon var så ond hela tiden. Ondska gör en trött och glåmig ofta.
(Inte för intet att folk som är kära och lyckliga brukar bli extra attraktiva. Ögonen, lystern gör att hela utseendet blir vackert på lyckliga, snälla och kloka människor.)
Adam har dock en genuinitet i sin lyster, som inte instagram-slätstrukna Elsa har.
Dock har han lite ginger-blaffighet över sig. Samtidigt är han attraktiv i en äkthet, som inte Elsa har hos sig. Elsa har snyggare kropp, kanske ser lite instagram-snygg ut, men samtidigt det där "tomma, ointressanta" utseendet ihop att hon flipprar med sina "instagram-wt-naglar".