Citat:
Ursprungligen postat av
Anonym555
Du har rätt. På något vis är detta kvinnornas fel som arbetade med honom. Män hade sett igenom det där direkt. Naiva kvinnor däremot ser bara att han är så duktig och gullig. Bara att läsa på hans Facebook-sida att det är samma sak där, "så söt du är" och dylikt som kommentar på hans bilder.
Kvinnorna har naivt litat på honom så mycket att kvinnorna förmodligen låtit honom vara ensam med barnen alldeles för mycket, t.ex. på toaletten och dylikt. Hade kvinnorna bara haft lite sunt förnuft och kritiskt tänkande så hade han aldrig fått möjligheten att begå övergrepp på barn i alla dessa år. Men nää, de kvinnliga dagisfröknarna lät fittan och deras feministiska hjärna tänka som vanligt att detta måste vara en helylle modern man sätter sin manliga prestige åt sidan och jobbar med barn.
…. HAHAHA du är ju helt dum i huvudet. Incel??.
Nej du, detta är MANNENS fel och endast MANNENS fel. Han är förövaren. Försök inte skifta fokus. Resterande personal, man som kvinna, som inte visste om detta, är helt oskyldiga.