Citat:
Ursprungligen postat av
Pallal
då en reaktion uteblev för Anjos ”vila i frid Chrippa” video, är du inte alls brydd när det gäller indirekta hot utan vill att Dopy och andra som läsare att du är empatiskt lagd.
Chrippa skrev att han skulle berätta för mamman varje gång Angelica postar om Chrippa och att alla hemligheter ska fram i ljuset.
Det är ingen vild gissning att Angelica har jobbat svart på ett matställe under tiden hon är sjukskriven.
Jag förstår inte riktigt vad du menar med den här "vila i frid"-videon och att en reaktion uteblev. Om det är viktigt att jag uttrycker empati för Kräftan gällande något som sägs eller sker i videon, får du skicka en länk eller skriva var jag kan hitta videon, så kan jag återkomma med någon eventuell empati.
Men just nu är det svårt att ha en uppfattning utan att veta vad det handlar om.
Varför ens dra in hennes mamma eller någon sjukskrivning?
Han har ju ingen insyn i hur hennes sjukskrivning ser ut, så det är bara löjligt att ens ta upp det.
Det här låter mer som hämnd och rena tonårsfasoner.
Kräftan kan väl kontakta henne och föra en saklig diskussion istället?