Citat:
Ursprungligen postat av
St0ny
Erkänner vad? De kontrollerar dessa områden, och de kommer knappast att ge upp områdena efter att de offrat så många liv för att ta det.
Lever ni i någon virtuell värld? Jag sitter här i Sverige och skriver på ett svenskt forum, vad Ryssland gör med Ukrainas mark kan inte jag erkänna eller bestämma.
Ni har ju blivit helt tokiga? Är det någon ny variant av Trump deranged syndrome, fast med Putin som har slagit till, eller vad är det som händer?
Det är just det här som är problemet för oss som lever i någon form av civilisation.
Vi anser inte att de är OK för den större att ta från de mindre, vilket är i motsatt för din och Putins uppfattning.
Men lägg gärna ut din adress så kan vi nog samla ihop en tillräckligt stor grupp klarar för att ta över din bostad, dator och bil.
Det är vad som kommer att hända om vi tillåter skurkar som Putin att handla fritt.
OK svaret är att jag är ganska övertygad om att Kreml kommer att behöva dra sig undan från Ukrainskt teritorie, och att Putin försvinner.