Citat:
Ursprungligen postat av
Wetiko
Jag förstår vad du menar, men jag tror inte tveksam juridiska krumbukter för att fördriva ryssar från Baltikum är rätt väg att gå. Det känns alldeles för ryzkt, vi i väst är bättre än så.
Har ryssen några juridska krumbukter?
Vad som är intressant idag är hur Ryssen välkomnar väst att leva i landet utan att kunna landets lagar och inte ett behov att tala ryska? Panikskott på det eller vad handlar detta om?
Har du också lagt märke till hur youtube har överväldigats med lyckliga västliga individer i ryssland de senaste 6 månaderna?
Sjukt roligt, eller hur!
Fritt pass där... till skillnad mot USA!
Märk väl: De har också kundvagnar med myntintag och rulltrappor i Ryssland! I love Russa borde Tucker trycka upp på sina skjortor! Vilken hit! Skulle nog sälja mer än Trumps lögner.
Btw.. såg du Trump med Lex Fridman? Nu tycker han om Ukraina helt plötsligt! Ja, det kunde man ju ana sittandes med en halv Ryss och en halv Ukrainare. Vilket stolpskott!
Har Putin för övrigt insett ett och annat? Vill han ha civiliserat folk till till landet?
Tankar på det?